Skip to content

Hasła

Hasła to podstawowe i w zasadzie najważniejsze zabezpieczenie. Hasła nie powinny być np. datą urodzin, imieniem czy ciągiem liczb "1234567". Starajmy się używać różnych haseł, a nie jednego do wszyskiego. Ustawiajmy silne hasła zawierające duże i małe litery zmieszane z cyframi oraz znakami specjalnymi (np. Der234!#As4).

Uważaj na odnośniki

Odnośniki często są sposobem ataku na naszą prywatność i dane, mogą być wysyłane z pomocą wiadomości e-mail, które zawierają dziwne załączniki lub proszące o kliknięcie w jakieś linki. Nie ma 100-procentowego sposobu na obronę. Jeżeli nie jesteśmy pewni to powinniśmy po prostu ich nie otwierać.

Bezpieczny protokół HTTPS

Staraj się wchodzić wyłącznie na strony, które mają przedrostek (https://www...). Jeżeli strona nie jest chroniona możesz pobrać wtyczkę HTTPS Everywhere. która jest dostępna do Firefoxa i Chrome.

Bezpieczeństwo

Internet to platforma medialna, korzystamy z niej codziennie, ale nie zawsze zdajemy sobie sprawę jakie w nim czyhają na nas zagrożenia. Dlatego powinniśmy wiedzieć, jak ustrzec się przed nimi i jak się przed nimi zabezpieczyć. Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na podstawowe dane, jeśli chcesz bezpiecznie korzystać z sieci.